Szüret
A munka gyümölcsének legfontosabb pillanata
Ekkor csúcsosodik ki az egész évi munka eredménye, amikor is a begyűjtött gyümölcs minőségét és mennyiségét nagymértékben befolyásolja a szüret ideális idejének meghatározása és a szőlőtermés további kezelése. A termés értékét elsősorban a cukortartalom szabja meg, ezért akkor szüretelünk, amikor a szőlő már teljesen megérett, cukortartalma már nem nő, savtartalma megfelelően lecsökkent.
Bor az acéltartályból
A reduktív borkészítési technológia
Az erjedési hőmérséklet döntő hatással van az asztalunkra kerülő bor minőségére. A reduktív eljárással készített boraink esetén a bor elsődleges íz-, illat- és zamatanyagait kívánjuk megőrizni, melynek alapanyagául érett, de nem túlérett szőlőt használunk fel. Az eljárás során kulcskérdés a szőlő hűtése, s ezen belül az, hogy melyik munkafázisban kezdődik a hűtés. Már szállítás során – szárazjég hozzáadásával – visszük a termést a szőlőből a feldolgozóba, ahol zárt rendszerben (levegő jelenléte nélkül), kíméletesen dolgozzuk fel a szőlőt, és irányított hőmérséklet-szabályozással erjesztjük. Campus borcsaládunk ezen eljárással készül.
Bor a hordóból
Az oxidatív eljárással készített bor
Míg a reduktív eljárással a bor elsődleges íz-, illat- és zamatanyagokat kívánjuk megőrizni, addig a hagyományos oxidatív eljárással pont arra koncentrálunk, hogy kifejlődhessenek másodlagos aromaanyagok. Classic borcsaládunkat tölgyfahordóban érleljük. A hordós érlelésnél a hordóink mérete és a tölgyfa minősége is meghatározó, eszenciája megjelenik a boraink ízében, mely nagy hatással van az élvezeti értékére. Az érési folyamat során csökken a savtartalom, a tisztítás és stabilizáció hatására a nemkívánatos anyagok kiválasztódnak valamint a bor különböző összetevői egységes ízzé és aromává forrnak össze, melyek idővel elérik csúcsértéküket.